Байерн Мюнхен с класика над Фрайбург на “Алианц Арена”
"Баварците" изостават само на 2 точки от лидера Байер Леверкузен.

Германският шампион Байерн Мюнхен надви Фраийбург с класическото 3:0 у дома в среща от 7-ия кръг на Бундеслигата, която се състоя на “Алианц Арена”.

Първото попадение за “баварците” падна още в 12-ата минута, а в негов автор се превърна Кингсли Коман.

В 25-ата минута Лерой Сане удвои преднината на домакините, а в 44-ата минута той отново бе точен, но тогава голът му бе отменен заради засада.

Крайното 3:0 на таблото оформи Кингсли Коман и отбеляза свой втори гол в срещата. Това се случи в 85-ата минута.

С този успех тимът на Юлиан Нагелсман заема 3-то място във временното класиране с актив от 17 точки, а Фрайбург е на 8-ата позиция с 10 пункта.

След паузата Байерн в шампионата ще играе с Майнц, а Фрайбург ще се изправи срещу Бохум.

Феновете на спортните залози ще открият winbet промо код в страницата на 7Sport.