Левандовски отново блести

Настървеният Байерн Мюнхен сътвори съкрушителен обрат и разгроми Майнц с 5:2 в мач от 14-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион “Алианц Арена”.

Оглушителният успех позволи на Байерн да се завърна на върха в класирането с актив от 33 точки, докато Майнц остава на 17-а позиция с едва шест точки.

Предпоследният в таблицата Майнц изигра изключително за ниските си стандарти през този сезон първо полувреме и се оттегли на почивка с два гола преднина, дело на Джонатан Буркардт и Алекзандер Хак.

Разгневените шампиони реагираха светкавично след почивката и в рамките на няколко минути възстановиха равенството. Джошуа Кимих върна интригата, Лерой Сане изравни, а автогол на Барейро беше отменен заради засада.

Нещата все пак си дойдоха по местата, защото свирепият натиск на баварците смаза самочувствието и устрема на техния опонент. Никлас Зюле сътвори пълния обрат, а играч №1 в света Роберт Левандовски го затвърди с дузпа четвърт час преди края. После полякът вкара и с ножичен удар.