Байерн посреща 2021 година като лидер след успех в Леверкузен
Неподражаемият Левандовски се отчете с дубъл, след като грабна приза за Най-добър играч в света

Европейския клубен първенец Байерн нанесе първа загуба в Бундеслигата на Байер Леверкузен, надигравайки го с 2:1 след гол на Роберт Левандовски в третата минута на добавеното време.

Тимът на Ханзи Флик се върна начело на подреждането с 30 точки от 13 мача, следван Леверкузен и РБ Лайпциг, които са с 28. Борусия Дортмунд е четвърти с 22.

Чешкият таран на Леверкузен Патрик Шик даде аванс на домакините със зрелищен удар от въздуха, с който не остави шансове за Мануел Нойер, когато още не беше изтекъл и четвърт час игра.

Роберт Левандовски, който бе избран за Най-добър играч за 2020 година в традиционната анкета на ФИФА, обаче възстанови равенството малко преди почивката след асистенция на Томас Мюлер.

Статистиците отчетоха, че Лева е бил и най-бързият футболист на терена, развивайки скорост от над 34 км/ч.

Младата звезда на бавараците Джамал Мусиала уцели греда за гостите през втората част, а когато бяха изтекли повече от две минути и половина от добавеното време, полският нападател се възползва от разсеяно отиграване в отбраната на Леверкузен, за да измъкне ценните три точки за Байерн.