Байерн (Мюнхен) постигна 12-тата си поредна победа при домакинството си над Борусия (Мьонхенгладбах) в сблъсък от 31-рия кръг на немската Бундеслига. Баварците надделяха с резултат 2:1. Младият нападател Джошуа Зирзкзее откри резултата в 26-тата минута, след ужасяваща грешка на вратаря Зомер. 11 минути по-късно „жребците“ изравниха с автогол на Бенжамен Павар. Победата за домакините донесе Горетцка в 86-тата минута, след като засече центриране на Павар.

Трите точки възстановиха преднината от 7 точки на Байерн срещу преследвача Борусия (Дортмунд). Това означава, че при три оставащи кръга, “червените” се нуждаят само от още една победа за да си подсигурят “Сребърната салатиера”

Баварците бяха без големите си звезди Томас Мюлер и Роберт Левандовски, като и двамата изтърпяват наказание заради натрупани картони. Ханзи Флик заложи на юношата Джошуа Зиркзее в атака, а в средата на терена своя дебют в първенството получи Микаел Кюизанс, който бе привлечен точно от Мьонхенгладбах. Изненадващо, правещия много силен сезон, Алфонсо Дейвис е оставен на пейката, а неговото място е заето от Люка Ернандес.

Борусия бе последния отбор, победил Байерн през настоящия сезон. „Жребците“ спечелиха с 2:1 домакинския си мач през декември 2019-та. Гладбах не можеше да разчита на голмайстора си Аласан Плеа, който получи червен картон в последния кръг. Брийл Емболо бе оставен да почива на пейката, но контузия на тарана Маркюс Тюрам, доведе до влизането му на терена още началните минути на срещата.

Още в 10-тата минута дебютантът Кюизанс можеше да отбележи, но не успя да уцели вратата.

В 16-тата Хофман бе изведен зад гърба на баварската защита и успя да намери мрежата, но намесата на ВАР отмени попадението, поради засада.

Левия бек Люка Ернандес се измъкна сам срещу вратаря на Гладбах в 22-рата, но изстрелът му бе спасен от Зомер.

Три минути след това, пропускът му бе изкопиран от Емболо. Първо Нойер спаси ударът на швейцарския национал, след което Емболо не уцели вратата при добавката.

При следващата атака Байерн поведе. Топката стигна до вратаря Ян Зомер, който сбърка при паса и намери Зиркзее. Младият нападател не се поколеба и на секундата намери опразнената врата, за да отбележи третия си гол за сезона.

Съвсем заслужено гостите изравниха в 37-тата минута. Патрик Херман центрира низко по тревата, а Павар прати топката в собствената си мрежа. Малшанс за френския бранител.

На почивката гостите направиха нова принудителна смяна, след като Янтшер се появи на мястото на Елведи.

Второто полувреме започна с още две опасни атаки на „жребците“, но без резултат.

В 61-тата Флик направи двойна смяна в търсене на победата, вкарвайки Алфонсо Дейвис и рожденика Кингсли Коман. Това доведе до засилване на натиска и поредица от центрирания пред вратата на Ян Зомер. След като увеличаването на темпото не донесе нужния резултат, Флик реши да пусне в игра още един играч от втория отбор – Кваси Врийт, за когото това бе първи мач в Бундеслигата. Нападателят се появи на мястото на голмайстора Зиркзее.

В 86-тата минута баварците все пак стигнаха до ценното попадения. Павар получи хубав пас и с ниско центриране към вратарското поле, намери връхлитащия Горетцка. Немският национал засече топката в мрежата на Зомер и донесе трите точки на Байерн.

В ответната атака Борусия имаше шанс да изравни, но Щиндъл не успя да намери целта от чиста позиция.

Байерн (Мюнхен): Нойер, Павар, Боатенг, Алаба, Ернандес, Кимих, Кюизанс, Гнабри, Горетцка, Перишич, Зиркзее ;

Борусия (Мьонхенгладбах):Зомер, Лайнер, Гинтер, Елведи, Бенсебаини, Крамер, Нойхаус, Хофман, Херман, Тюрам, Щиндъл;