Левандовски с нови два гола

Полският голов диамант Роберт Левандовски се разписа два пъти за категоричната победа на европейския клубен първенец Байерн Мюнхен с 6:2 при гостуването на Залцбург в Група А на Шампионската лига.

Това бе третата поредна победа за баварците, които преди това взеха скалпа на Атлетико (Мадрид) и Локомотив (Москва).

Изглеждаше сякаш австрийците ще успеят да спечелят нещо от двубоя, след като Масая Окугава направи резултата 2:2 в 66-ата минута, но Жером Боатенг, Лерой Сане, Левандовски и Лукас Ернандес се разписаха след 79-ата минута, за да осигурят разгромната победа.

Мергим Бериша откри за домакините, но баварците обърнаха нещата в свои ръце чрез точно изпълнена дузпа от Левандовски и автогол Расмус Кристенсен.

Байерн оглавява групата с 9 точки, пет пред втория Атлетико. Залцбург е на дъното със само една спечелена точка.