Байерн завърши с равенство сезона, Борусия Дортмунд с победа
"Жълто-черните" изпратиха Херта на бараж след обрат през втората част!

Тимът на Байерн Мюнхен, който вече си осигури титлата в Бундеслигата, завърши наравно 2:2 при визитата си на Волфсбург в двубой от последния кръг на първенството.

“Баварците” поведоха в резултата в 17-ата минута, когато Йосип Станишич бе точен с глава, а в 40-ата минута Роберт Левандовски удвои.

В самия край на първото полувреме обаче отборът на Волфсбург върна един гол чрез Йонас Винд, който се възползва от хубаво подаване на Макс Крузе.

Равенството на таблото оформи Макс Крузе след асистенция на Мики ван де Вен.

Борусия Дортмунд пък обърна Херта у дома за победа с 2:1, като по този начин “жълто-черните” изпратиха своя съперник на 16-ата позиция, която отрежда плейоф за оставане в дивизията.

Ишак Белфодил бе точен от дузпа за Херта в 18-ата минута, но Ерлинг Холанд и Юсуфа Мукоко през втората част донесоха победата за Дортмунд.