Невъзмутим Байерн обърна и Дортмунд
Левандовски с ново попадение, вече има 11 гола през сезона

Роберт Левандовски не пропусна да се разпише и във вратата на Борусия Дортмунд, а Байерн прибра пълния комплект точки след победа с 3:2 при визитата на яростния си съперник в Бундеслигата.

Баварците оглавяват подреждането с 18 точки от седем мача, две пред РБ Лайпциг, докато Дортмунд е трети с 15.

Марко Ройс изведе Жълто-черните в самия край на първото полувреме на напрегнатия дуел, но секунди преди антракта Давид Алаба възстанови статуквото.

Полската голова машина Левандовски даде преднина на Байерн три минути след почивката, а резервата Лерой Сане направи резултата 1:3 преди Ерлинг Хааланд да сложи точка в спора.

Две попадения на Лева, който вече има на головата си сметка 11 попадения през този сезон, не бяха зачетени заради отсъдени засади.