България стартира със загуба квалификациите на Евробаскет 2021

Националният ни отбор по баскетбол – мъже, стартира с поражение квалификациите за Европейското първенство през 2021 г. България загуби от Гърция с 63:73 като гост, въпреки че момчетата на Росен Барчовски се представиха доста добре.

В първите 10 минути на срещата, България показа добър баскетбол. Все пак Гърция се оттегли при първата почивка с аванс от 19-17 като в края на частта вкара 4 наказателни фаула. Втората част започна добре за нашите момчета и България поведе с 22-19. Гърция не позволи на нашия тим да се откъсне в резултата и дори поведе с 29-28. До края на първото полувреме, гърците бяха по-точни при стрелбата и след 20 минути игра имаха 7 точки аванс – 40-34.

През третата четвърт България не успя да се противопостави добре на съперника си и Гърция дори отвори разлика от 9 точки при 49-40. В края на частта преднината им бе 8 точки, като резултатът бе 54-46. Четвъртата част започна с кош за Гърция и разликата стана 10 точки. България обаче имаше добри минути и в средата на частта намали резултата до 64-62. Момчетата на Росен Барчовски обаче позволиха 9 поредни точки за съперника и Гърция реши крайния изход на мача, като се поздрави с победата с 73-63.

Днес най-добър за България бе Димитър Димитров, който вкара 15 точки. Дий Бост записа 14 точки до името си, а с по 10 точки завършиха Йордан Минчев и Станимир Маринов. За гърците най-резултатен бе Лефтерис Бохоридис с 19 точки.