Балкани шокира Лудогорец и взе солиден аванс преди мача в Разград
"Орлите" започнаха сезона в Шампионска лига с поражение в Косово

Лудогорец изигра слаб мач в Прищина и отстъпи с 0:2 на косовския шампион Балкани в мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Кореница и Зуба отбелязаха попаденията за домакините, които ще се отправят след седмица към Разград със солиден аванс.

Балкани доминираше през първото полувреме на срещата. Домакините пропуснаха добра възможност за откриване на резултата в 12-ата минута чрез Грипши. В средата на полувремето от Балкани поиксаха дузпа, но такава не бе отсъдена, като имаше съмнения за игра с ръка на Франко Русо в пеналта.

По-активната игра на косовския тим даде резултата в добавеното време на първата част. Меритон Кореница получи топката в наказателното поле и с прецизен удар вкара за 1:0.

Втората част започна по отличен начин за Балкани. Домакините удвоиха аванса си в 55-ата минута чрез Зуба. Футболистът бе оставен непокрит и с глава прониза Серджио Падт за 2:0.

Появилият се като резерва на почивката Доминик Янков раздвижи играта на “орлите”. В 73-ата минута халфът отправи неточен удар. Малко след тива шутът на Янков срещна страничната греда.

Лудогорец така и не успя да вкара почетен гол в Прищина и ще трябва да преодоля сериозен пасив в реванша на “Хювефарма Арена” през следващата седмица.

Стартовите състави на двата отбора:

БАЛКАНИ: 1. Колички, 2. Таки, 6. Делова, 32. Яшаница, 19. Траши, 6. Емерлаху, 20. Куч, 11. Зуба, 7. Кореница, 9. Рахмани, 10. Грипши;

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 44. Хейстер, 22. Русо, 32. Пластун, 16. Витри, 20. , 8. Гонсалвеш, 23. Шоу, 77. Видал, 10. Тисера, 11. Десподов;