Каталунците отстъпиха у дома на Виляреал, който се класира за Лигата на конференциите

Осигурилият си второто място в крайното класиране – Барселона, загуби у дома с 0:2 от Виляреал в среща от последния кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците приключват кампанията със 73 точки, 13 зад шампиона Реал (Мадрид). Трети е Атлетико (Мадрид) – със 71, а четвърти – Севиля, с 68.

Полуфиналистът в Шампионската лига Виляреал пък успя да се пребори с Атлетик (Билбао), финиширайки на седма позиция с 59 точки, като по този начин си осигури квота за Лигата на конференциите през следващия сезон.

Гостите подпечатаха победата си пред 54 850 зрители на “Камп Ноу”, реализирайки по едно попадение в двете полувремена.

Преди почивката точен бе Алфонсо Педраса, а след подновяването на играта Мой Гомес се възползва от грешка в отбраната на домакините, за да дублира преднината на Жълтата подводница.

В другите две срещи от Ла Лига, играни късно вечерта, Реал Сосиедад загуби от Атлетико (Мадрид) с 1:2, а Севиля надделя над Атлетик (Билбао) с 1:0.