Барса триумфира в 43-ото издание на “Жоан Гампер”

Барселона триумфира в тазгодишното издание на традиционния турнир “Жоан Гампер”, надделявайки с 1:0 над новака Ла Лига Елче.

Единственото попадение в двубоя реализира Антоан Гризман след само две минути игра. Лео Меси изведе Жорди Алба, който пласира успореден на голлинията пас, а френският национал хладнокръвно прати топката в мрежата.

Каталунците пропуснаха няколко изгодни положения след почивката. Най-близо до втори гол бе Сержи Роберто, който уцели страничния стълб след центриране на Ансу Фати.

Филипе Коутиньо пък грабна MVP-приза след гласуване, организирано от официалния сайт на Барса.

Дуелът с Елче беше последен за Барса от предсезонната подготовка. След седмица каталунците посрещат Виляреал в среща от Ла Лига.