Барселона на Куман потегли с мощно 4:0 над Виляреал, Фати блести

Прочетена:1565
Барселона на Куман потегли с мощно 4:0 над Виляреал, Фати блести 1
1 0

Барселона разгроми Виляреал с 4:0 у дома в двубой от третия кръг на испанската Ла Лига. С две попадения за успеха на каталунците се отличи Ансу Фати, а едно попадение добави Лионел Меси от дузпа, докато четвъртия гол за домакините бе отбелязан от Пау Торес от състава на Виляреал.

Това бе първият мач в Ла Лига на Барселона с Роналд Куман начело, така че нидерландският специалист направи отличен дебют на “Камп Ноу”. Всичките четири попадения на “блаугранас” паднаха през първото полувреме. Младокът Ансу Фати зае мястото на Луис Суарес в стартовия състав и може би доказа, че решението на Куман да се раздели с опитния уругваец донякъде е правилно.

Роналд Куман заложи на любимата си формация 4-2-3-1, като на върха на атаката действаше Антоан Гризман. Въпреки сагата около Меси това лято, аржентинецът е основното оръжие на Куман и нидерландецът го постави на десния фланг, а в ляво действаше Фати. Зад Гризман в нападение стартира Коутиньо. В центъра на полузащитата започнаха Бускетс и Де Йонг. Пред вратаря Нето пък като титуляри започнаха Жерар Пике, Клеман Ленгле, Серхи Роберто и Жорди Алба.

Барселона откри резултата в 15-ата минута чрез Ансу Фати. Младокът получи пас от Жорди Алба и с прецизен удар не остави шансове на Асенхо – 1:0.

Четири минути по-късно Фати отново загатна за огромния си потенциал. 17-годишният талант на Барса се възползва от отличен пас на Коутиньо и с елегантен изстрел удвои аванса на каталунците.

След второто попадение, Барселона доминираше напълно и всичко в играта им се получаваше. В 35-ата минута Марио Гаспар фаулира Фати в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Зад топката застана Лионел Меси, който отбеляза първия си гол за сезона и направи резултата 3:0.

В добавеното време на първата част Пау Торес от гостите си отбеляза автогол и за Виляреал път обратно в този мач нямаше – 4:0.

През втората част темпото на игра спадна и донякъде това бе логично предвид резултата. В 66-ата минута Лео Меси шутира опасно, но вратарят на “жълтата подводница” спаси.

Дебют за Барселона през второто полувреме направиха Педри, Пянич и Тринкао. В края на мача Виляреал можеше да отбележи почетен гол, но Нето спаси удар на Такефуса Кубо.