Барселона се наложи над Еспаньол и титлата вече е факт!
Барса е шампион на Испания за рекорден 27-ми път!

Съставът на Барселона разгроми с 4:2 Еспаньол в катаунското дерби от 34-ия кръг на испанската Ла Лига.

С победата на стадион „Корнея Ел Прат“ пък отборът на Шави Ернандес триумфира с титлата от първенството.

До края на сезона остават 4 кръга, но Барса има вече в актива си 85 точки и каквото и да стане до края на кампанията каталунците няма как да бъдат изместени от върха. Вторият Реал Мадрид е със 71 пункта.

Още в 11-ата минута Роберт Левандовски се разписа след хубаво извеждащо подаване, а в 20-ата минута Алехандро Балде удвои аванса на гостите.

Отново Левандовски оформи класиката в 40-ата минута, а Жул Кунде в 53-ата минута също се разписа.

С прецизно прехвърлящо изпълнение в 73-ата минута Хави Паудо намали изоставането за домакините, а добавеното време на мача Хоселу оформи крайното – 2:4.

На Барса в следващия кръг предстои да се изправи срещу Реал Сосиедад, а Еспаньол ще гостува на Райо Валекано.

Еспаньол – Барселона (2:4)

0:1 Роберт Левандовски (11′)

0:2 Алехандро Балде (20′)

0:3 Роберт Левандовски (40′)

0:4 Жул Кунде (53′)

1:4 Хави Пуадо (73′)

2:4 Хоселу (90+2′)

Еспаньол: 13. Фернандо Пачеко, 4. Леандро Кабрера, 23. Сесар Хасиб Монтес, 24. Серхи Гомес, 2. Оскар Хил, 14. Бриан Оливан, 6. Денис Суарес, 10. Сержи Дардер, 21. Нико Меламед, 17. Мартин Брейтуейт, 9. Хоселу

Барселона: 1. Марк – Андре тер Стеген, 23. Жул Кунде, 4. Роналд Араухо, 15. Андреас Кристенсен, 28. Алехандро Балде, 21. Френки де Йонг, 5. Серхио Бускетс, 8. Педри, 22. Рафиня, 9. Роберт Левандовски, 30. Гави