Педри донесе трите точки на "Камп Ноу"

Барселона успя да победи с минималното 1:0 Хетафе в мача им от 18-ия кръг на Ла Лига и успя да увеличи аванса си на върха в класирането.

Гостите от Мадрид започнаха много добре срещата и дори отбелязаха гол в 3-та минута, който обаче беше отменен заради засада. В 35-та минута дойде решаващият гол в мача. Рафиня успя да намери Педри неохраняем в наказателното поле и той успя да преодолее Давид Сория.

След почивката играта се накъса доста и двата отбора нямаха много чисти ситуации пред противниковата врата. В 85-та минута Франк Кеси се озова очи в очи със Сория, но ударът му беше спасен по страхотен начин.

Така Барселона събра 44 точки – на шест пред Реал Мадрид, който е с мач по-малко от блаугранас.