Вратарят на Мелбърн Сити изнесен от терена окървавен

Срещата от австралийското първенство между яростните съперници Мелбърн Сити и Мелбърн Виктъри беше прекратен заради нахлуване на фенове на Виктъри на терена в средата на първото полувреме, като част от тях атакуваха вратаря на Сити – Том Глоувър.

Видеа в социалните мрежи показват как привърженик хвърля метална кофа с бяло вещество по Глоувър, който изведен замаян и окървавен.

Хулиганите нахлуха на терена малко след 20-ата минута на мача, когато Сити вече водеше с 1:0.

Агитките на двата отбора хвърляха факли по терена, но ситуацията ескалира, когато сигнална ракета удари телевизионен оператор.

Малко след това Глоувър хвърли друга ракета обратно в трибуните, провокирайки нахлуването на терена и разразилите се батални сцени, при които вратарят беше ударен с металната кофа, която се използва за събиране на изгорели факли.

Останалите футболисти от двата състава също напуснаха принудително игрището под охрана.