Баварската машина отново вкара 8 гола, сгази Шалке 04 на старта

Байерн Мюнхен разгроми Шалке 04 със 8:0 на старта на новия сезон в Първа Бундеслига. С хеттрик в срещата на “Алианц Арена” се отличи Серж Гнабри, а по едно попадение добавиха Роберт Левандовски, Томас Мюлер, Лерой Сане, Горецка и Джамал Мусиала.

Домакините откриха резултата още в 4-ата минута на мача чрез Серж Гнабри. Петнадесет минути по-късно Леон Горецка наказа бившия си тим, за да реализира за 2:0. Байерн Мюнхен продължи да доминира и положенията за гол пред вратата на гостите следваха едно след друго.

В 31-вата минута баварците получиха правото да изпълняват дузпа, а зад топката застана Роберт Левандовски, който не сбърка за 3:0. При този резултат завърши и първото полувреме на срещата на “Алианц Арена”.

Воденият от Ханзи Флик отбор се завърна още по-силен след почивката. Байерн вкара цел пет гол във вратата на съперника, за да нанесе унизително поражение на Шалке 04 на старта на сезона. Само две минути след подновяването на играта Серж Гнабри прати топката в мрежата за 4:0 след асистенция на Сане.

В 59-ата минута баварците стигнаха до пети гол отново след комбинация между Сане и Гнабри. Последният отбеляза попадението, с което оформи своя хеттрик в мача и продължи със силните си изяви през 2020-та година.

Десет минути по-късно Шалке допусна шести гол. Левандовски комбинира по невероятен начин с Томас Мюлер, който отбеляза дебютното си попадение за новия сезон – 6:0.

В 72-рата минута Лерой Сане отбеляза първия си гол с екипа на Байерн Мюнхен. Националът на Германия се възползва от отличен пас на Джошуа Кимих и нямаше трудности да преодолее Ферман – 7:0.

Крайният резултат 8:0 оформи младокът Джамал Мусиала. 17-годишният футболист се разписа с прецизен изстрел в 81-вата минута, за да забие последното попадение във вратата на гостите от Гелзенкирхен.