Белгия изпусна пълния обрат срещу 10 от Италия
Адзурите поведоха с 2:0, но трябваше да играят с човек по-малко над едно полувреме в Рим

Италия удържа ценно равенство 2:2 срещу Белгия в третия им мач от Лигата на нациите този сезон. “Адзурите” показаха невероятни първи 40 минути, вкарвайки два безответни гола, но червен картон на Лоренцо Пелегрини ги накара да треперят за точката до самия край.

Италия стартира силно и поведе в резултата още в първата минута на срещата срещу Белгия. Сандро Тонали намери Федерико Димарко отляво, който направи двойно подаване с Лоренцо Пелегрини. Димарко центрира ниско към Андреа Камбиазо, чийто първи удар бе спасен от Коен Кастеелс, но при добавката Камбиазо вкара първия си гол за „Скуадра Адзура“ и резултатът стана 1:0.

В 24-ата минута Италия удвои преднината си след отлична контраатака. Димарко подаде перфектно на Камбиазо, който напредна по десния фланг и стреля, но след намеса на Кастеелс топката попадна в краката на Матео Ретеги, който отблизо направи 2:0.

Пет минути преди края на мача Джовани Ди Лоренцо направи грешка, което доведе до грубо нарушение от страна на Лоренцо Пелегрини срещу Артур Теате. Първоначално Пелегрини получи жълт картон, но след преглед с ВАР, съдията показа директен червен картон.

След изгонването на Пелегрини Белгия бързо намали резултата. Юри Тилеманс изпълни фал, като топката достигна до Максим де Кайпер, който стреля от дистанция и отбеляза за 2:1.

В 61-ата минута Белгия изравни след корнер, когато Ваут Фаес свали топката с глава към Леандро Тросар, който засече за 2:2.

Белгия продължи да натиска, като Жереми Доку създаде опасност с пас към Де Кайпер, но неговият удар бе отклонен от Опенда и топката мина на сантиметри от целта.

Така Италия продължава без загуба в Лигата на нациите, като вече има две победи и едно равенство, докато “червените дяволи” взеха четвъртата си точка и са на третото място в групата зад Франция.