Бензема върна Реал на върха в Ла Лига
Френският нападател донесе победата над Валядолид с точно изпълнена дузпа

Носителят на “Златната топка” Карим Бензема материализра отсъдената дузпа, а след това и в самия край, за да донесе на Реал Мадрид победа с 2:0 при гостуването на Валядолид в среща от испанската Ла Лига.

Успехът позволи на Кралския клуб да се завърне на върха във временното класиране, изпреварвайки с една точка Барселона, който обаче е играл един мач по-малко.

В 79-ата минута френският ас в атаката на столичани Бензема нанесе опасен далечен шут, който обаче Масип успя да избие в ъглов удар.

След последвалото центриране Хави Санчес игра с ръка, като след консултация с ВАР съдията посочи бялата точка, а френският ас, който пропусна световното първенство в Катар заради контузия, не сгреши при удара си от 11-ия метър – 0:1.

Малко преди изпълнението пък Леон от домакините получи директен червен картон за яростна реплика срещу рефера.

Минута преди изтичането на редовните 90 минути, Бензема отново напомни за себе си, реализирайки втория си гол за вечерта – 0:2.

Преди началото на мача беше почетен Краля на футбола Пеле, който почина вчера на 82-годишна възраст.