Берое и Камбуров повалиха ЦСКА в Стара Загора
Старозагорци се върнаха в битката за място в топ 4 с важен успех в рекорден мач №471 на Херо в елита

Берое победи ЦСКА с 1:0 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача отбеляза Мартин Камбуров в 87-ата минута. Това бе попадение №250 в елита за ветерана, който вече е само на три от рекорда на Петър Жеков.

С този ценен успех, Берое събра 36 точки и е само на две зад четвъртия в класирането на Първа професионална футболна лига отбор на Арда. ЦСКА пък остана на третата позиция с 43 пункта и е на девет зад лидера Лудогорец.

Първото полувреме на двубоя под Аязмото бе равностойно. Двата отбора не предприемаха излишни рискове, а чистите голови положения липсваха. Шансовете пред съставите на Берое и ЦСКА бяха предимно с удари от дистанция. За домакините Гаюс Макоута отправи два силни удара, които бяха боксирани от Густаво Бусато.

В 37-ата минута ЦСКА имаше възможност да организира опасно нападение. Пеняранда отмъкна топката от Октавио в центъра на терена и подаде на Амос Юга. Халфът опита да продължи нападението към Бисмарк Чарлс, но защитник на заралии с чист шпагат успя да предотврати опасност пред вратата на Генадий Ганев.

В 43-ата минута Берое направи добра атака и може да съжалява, че не откри резултата. Макоута комбинира със Стив Фуртадо, който центрира на далечната греда към Камбуров, но нападателят остана под топката, а от задна позиция Джунейт Али отправи удар от въздуха в аут.

В 75-ата минута “червените” пропуснаха най-добрата си възможност в мача. След пас в наказателното поле топката стигна до Жорди Кайседо, който от чудесна позиция я прати над вратата.

В 82-рата минута Берое пропусна един от най-добрите си шансове в мача. Макоута комбинира с Конте, който му върна топката и плеймейкърът на домакините пробва мощен удар, но топката бе блокирана от защитник на ЦСКА.

Три минути след това заралии получиха дузпа, след като Густаво Бусато фаулира Алиун Фал в наказателното поле. Зад топката застана Мартин Камбуров и голмайстор номер 2 в историята на родния елит отбеляза поредното си попадение – 1:0.

В продължението на двубоя гостите пратиха топката в мрежата на старозагорци след корнер, но попадението бе отменено поради засада. Петър Занев направи добавка при спасяване на Генадий Ганев, който отрази удар с глава на вратаря на съперника Бусато. Капитанът на ЦСКА обаче бе в засада.

Малко след това Ганев направи страхотна намеса при удар на Тиаго и запази трите точки за тима от Стара Загора.

Берое: 33. Генадий Ганев, 2. Джунейт Али, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 18. Илиас Хасани, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио, 25. Георги Ангелов, 91. Мартин Камбуров – к

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 28. Пламен Гълъбов, 4. Мено Кох, 11. Петър Занев – к, 3. Жеферсон Телес, 21. Амос Юга, 19. Иван Турицов, 8. Греъм Кери, 9. Адалберто Пеняранда, 17. Бисмарк Чарлс, 30. Жорди Кайседо