Берое не се даде на Локо (Пловдив) и си тръгна с точка от”Лаута”
"Смърфовете" дават шанс на ЦСКА да излезе еднолично на второто място в efbet Лига

Локомотив (Пловдив) и Берое завършиха наравно 0:0 в мача си от 29-ия кръг на efbet Лига. В битката си от първата шестица, двата отбора показаха добра игра, като единствено точният удар в някоя от двете врати липсваше на феновете, изпълнили стадиона в “Лаута”.

В самото начало на срещата домакините имаха отличен шанс да вкарат, след като Димитър Илиев бе изведен и пусна към Александър Иванов, но ударът му беше спасен.

Много голяма грешка в защитата на Берое позволи на Парвиз Умарбаев в 21-ата минута да стреля на опразнена врата, но той загуби баланс и не успя да насочи топката.

В началото на второто полувреме привържениците на домакините издигнаха трансперант, гласящ: “С перука и свиня, футболът загива”, с което изразиха протеста си срещу сегашното ръководството на БФС.
Берое не се даде на Локо (Пловдив) и си тръгна с точка от"Лаута" 1
В 56-ата минута Мартин Камбуров изведе по отличен  начин Алиун Фал, но той пропусна от малък ъгъл. В 71-та пък Умарбаев даде хубав пас към Илиев, той напредна през центъра и реши да стреля от дистанция, но крайно неточно, за да затрудни Генадий Ганев.
Берое не се даде на Локо (Пловдив) и си тръгна с точка от"Лаута" 2
Осем минути преди края центриране на Руен намери Николай Николаев, но неговият удар с глава прелетя над напречната греда. Във втората минута на продължението Фуртадо си изпроси директен червен картон и остави Берое си с 10 души на терена, но това не беше фатално за крайния изход на двубоя.

Така Локомотив (Пловдив) събра 56 точки на второто място и вече има реален шанс ЦСКА да ги задмине с три точки преднина, ако “армейците” стигнат до успех срещу шампиона Лудогорец. Берое пък остава на шестото място с 38 точки и изравни ЦСКА 1948.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:
ЛОКО ПД: 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 4. Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 44. Николай Николаев, 7. Момчил Цветанов, 14. Димитър Илиев, 9. Бирсент Карагарен, 19. Александър Иванов
БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 94. Илиян Стефанов