Берое продължава да пише “шестици” и през паузата

Берое записа нова оглушителна победа с 6:0, този път срещу третодивизионния Черноморец (Бургас) в контролна среща, в която дебют за старозагорци направиха новите попълнения Еривалдо и Ерсон Диаш Коща – Кукула.

Броени дни след разгромния успех срещу Ботев (Враца) в Първа лига, възпитаниците на Димитър Димитров изнесоха нова лекция по офанзивен футбол в спаринга, провел се на тренировъчния терен на стадион “Берое”.

Горещото време не попречи на изобретателността на домакините, въпреки че до първия гол, дело на Октавио малко преди почивката, реални голови ситуации на практика липсваха.

Бразилският халф наруши нулевото равенство със зрелищен шут от въздуха след центриране на Джунейт Алу в добавеното време на първата част.

Октавио бе точен и след подновяването на играта, след асистенция на Кукула, който пък четвърт час след почивката реализира дебютното си попадение за заралии, превръщайки в гол дузпата, отсъдена за нарушение на вратаря Мартин Шейтанов срещу Крум Стоянов.

В последния четвърт час игра беройци реализираха още три попадения – две от тях бяха дело на появилия се малко преди това на терена Алиун Фал, а крайното 6:0 бе оформено от Гаюс Макоута.

Състави:

Берое: Християн Василев, Джунейт Али (70′ Стив Фуртадо), Илиас Хасани (70′ Георги Ангелов), Георги Динков (70′ Теди Мезаг), Крум Стоянов (70′ Александър Василев), Иван Минчев (70′ Гаюс Макоута), Божидар Пенчев, Октавио (83′ Георги Маджаров), Димо Бакалов, Еривалдо (70′ Ибрахима Конте), Кукула (70′ Алиун Фал)

Черноморец: Мартин Шейтанов, Слави Шопов, Стоян Сергиев, Стоян Колев, Нуритин Пюскюлю, Валентин Иванов, Жулиен Парушев, Милен Танев, Даниел Ненчев, Мариян Тонев