Берое разгроми Черно море и се бетонира в първата 6-ца

Отборът на Берое разгроми Черно море с 3:0 в единствения мач от неделната програма на българската efbet Лига. Не остаряващият Мартин Камбуров откри резултата в 29-тата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. В 35-тата Стефан Станчев остави „моряците“ с човек по-малко, след като фаулира откъсващия се Фал. Алуин Фал пък сложи край на интригата в 44-тата минута, след като отбеляза с глава. “Класическият” резултат бе оформен от резервата Йосипович в 86-тата минута.

Победата гарантира мястото на Берое в първата 6-ца. Заралии водят с три пункта пред Черно море, при оставащ само един мач от редовната фаза на първенството, а вече имат и по-добри показатели в преките двубои между двата отбора.

Съставите на #Берое и #ЧерноМоре

Gepostet von Beroe am Sonntag, 7. Juni 2020

Първата опасност в двубоя бе на сметката на гостите още във втората минута. Мариас Курьор се откъсна зад защитата на Берое и върна към Мартин Минчев, чийто удар мина покрай вратата на Перниш.

В 14-тата Берое изпусна чудесен шанс за гол. Алиун Фал стреля с глава от 2-3 метра, топката рикошира в Стефан Станчев и спря в горната греда.

В 28-тата минута Васил Панайотов върна назад една топка, а дебнещия Камбуров пресече паса и се озова сам срещу вратаря Митрович. Опитния нападател финтира сръбския страж, който го спъна с ръка. Дузпа за Берое. Мартин Камбуров изпълни наказателния удар и със силен удар в левия ъгъл откри резултата.

В 35-тата минута Стефан Станчев фаулира преминаващия го Фал и получи заслужен втори жълт картон. Първия му картон отново дойде за нарушение срещу сенегалския нападател, около 20 минути по-рано.

Една минута преди края на първото полувреме Фал сложи точка на спора, след центриране на Стив Фуртадо.

"Берое" води с 2:0 на "Черно море" след първото полувреме

Второто полувреме изглеждаше така, сякаш срещата просто се доиграваше. Все пак в 65-тата минута “моряците” можеха да намалят резултата, но удар на Курьор премина покрай вратата, пазена от Душан Перниш.

Четири минути преди края на мача Зоран Йосипович отбеляза след като необезпокоявано нахлу в наказателното поле на варненци.

Берое: Перниш, Мезаг, Цветков, Камбуров, Макоута, Фал, Конте, Фуртадо, Стоянов, Тоуба, Иван Минчев;

Черно море: Митрович, Попов, Димов, Станчев, Панов, Панайотов, Андраде, Мартин Минчев, Родриго, Курьор, Илиев – младши;