Заралии надвиха Спартак Плевен след обрат

Берое победи втородивизионния Спартак Плевен с 2:1 в контролна среща на стадион „Георги Бенковски“ в Тетевен. Възпитаниците на Петър Хубчев направиха обрат в срещата, след като на почивката изоставаха в резултата. Наставникът на “зелено-белите” тества петима играчи на проби в двубоя, като един от тях – Джонатан Стийв, бе сред титулярите.

Спартак поведе рано в срещата чрез Преслав Антонов, който се разписа в 5-ата минута. Заралии натиснаха и опитаха да изравнят до почивката, но възпитаниците на Петър Хубчев бяха неточни в завършващата фаза.

Секунди след началото на второто полувреме Спас Георгиев вкара изравнителен гол за “зелено-белите”. В 52-рата минута Серкан Юсеин се разписа и направи пълен обрат за Берое.

До края на срещата нов гол не падна и заралии спечелиха контролата. Следващата проверка на Берое е срещу Янтра Габрово на 28 юни отново в Тетевен.

Берое: 12. Иван Гошев, 2. Петров, 15. Георги Динков, 3. Димитър Пиргов, 18. Николай Николаев – 6. Серкан Юсеин, 28. Симеон Мечев – 17. Спас Георгиев, 10. Абубакар Тунгара, 29. Джонатан Стийв – 7. Лисандро Мартинс

Спартак Пл: 30. Мартин Колев, 17. Алекс Георгиев, 5. Иво Върбанов (к), 23. Лъчезар Ковачев, 21. Валентино Макавеев, 6. Виктор Иванов, 19. Мартин Стоилов, 8. Стефан Христов, 10. Християн Петков, 14. Боримир Карамфилов, 18. Преслав Антонов