Бесен Моуриньо влетя на терена, получи червен картон
Аталанта триумфира в Рим и поведе колоната в Серия А

Бойкият тим на Аталанта надделя с 1:0 над Рома при гостуването на “Стадио Олимпико” и оглави временното класиране в Серия А.

Тимът от Бергамо събра 17 точки, една повече от втория Удинезе и две пред Милан и Наполи, които се срещат тази вечер.

Единственото попадение в мача беше реализирано в 35-ата минута, когато Расмус Хойлунд намери Джорджо Скалвани на границата на наказателното поле. Последва майсторско овладяне и прецизен удар, който се оказа неразрешим ребус за стража на домакините – 0:1.

Най-любопитният момент пък настъпи в 57-ата минута, когато наставникът на римските “вълци” Жозе Моуриньо нахлу на терена, вбесен от решението на съдията да не отсъди дузпа в полза на неговия тим… и получи червен картон.