Без победител между Арда и Пирин в Кърджали (ВИДЕО)
В герой за "орлетата" се превърна Янко Георгиев, който се намеси решаващо на няколко пъти.

Отборите на Арда и Пирин Благоевград не успяха да излъчат победител помежду си в срещата от 10-ия кръг на Първа лига.

Двата тима завършиха при равенство 0:0 на стадиона в Кърджали и така си поделиха по точка.

“Сините вълци” имаха далеч по-чистите положения в срещата, но на няколко пъти Янко Георгиев направи великолепни спасявания и така тимът от Благоевград стигна до ремито.

Първият точен изстрел в мача дойде в 21-а минута, когато Иван Тилев получи по крилото и навлезе в полето на гостите, след което шутира, но Янко Георгиев улови рутинно.

Няколко секунди по-късно дойде и най-чистото положение за първото полувреме, като Тонислав Йорданов от непосредствена близост стреля от воле, но право в стража на Пирин, който успя да се намеси.

В 31-ата минута Радослав Цонев опита късмета си с изстрел от границата на наказателно поле, но при опита на атакуващия халф топката промени траекторията си, след като се отклони от защитник в “синьо”. Така Анатолий Господинов не изпита никакви трудности.

7 минути преди края на първото полувреме Христо Иванов от състава на домакините бе изведен отлично в предни позиции и остана очи в очи с Янко Георгиев, но отново стражът на Пирин се намеси по великолепен начин.

Второто полувреме бе доста постно, като след точно час игра Радослав Цонев бе намерен с центриране на далечната греда, но ударът му беше блокиран от футболист на Арда.

До края на двубоя гостите още повече се затвориха в своята половина и това затрудни офанзивните действия на футболистите на Арда тотално.

Снимка: start-photo.bg

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Арда Кърджали: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 3. Умар Сако, 9. Тонислав Йорданов, 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков, 26. Ел Мами Тетах, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лучезар Котев – К

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н‘диайе, 20. Деян Лозев, 97. Жозе Жуниор

Старши треньор: Александър Тунчев

Пирин Благоевград: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 19. Вячеслав Велев, 31. Красимир Станоев, 18. Мартин Смоленски, 3. Петър Занев – К, 17. Радослав Цонев, 10. Славчо Шоколаров, 29. Станислав Костов, 45. Христофор Хубчев, 20. Чебрайло Макрецкис

Резерви: 12. Максим Ковальов, 8. Емил Янчев, 25. Илиан Костов, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 9. Преслав Йорданов, 6. Юлиян Попев

Старши треньор: Красимир Петров