Без победител между Локо Сф и Арда в “Надежда”
ВАР отмени гол на гостите през второто полувреме.

След като записа две поредни равенство в шампионата, отборът на Арда Кърджали се отчете с ново такова.

“Сините вълци” и Локомотив София завършиха при резултат 1:1 на стадиона в „Надежда“ в мач от последния 30-и кръг преди разделянето на първенството в efbet Лига.

Гостите излязоха напред в резултата в 26-ата минута, когато Абубакар Тунгара се разписа на празна врата след центриране на Станислав Иванов.

Футболистите на Локомотив София се върнаха в срещата в 67-ата минута. Тогава Карлос Франса бе точен с глава след хубаво подаване от фланга на Селсо Рапосо.

В 70-ата минута Преслав Боруков се разписа във вратата на “железничарите”, но голът му не бе зачетен и след проверка на ВАР, която продължи 70 минути, попадението беше отменено заради засада.

С това равенство Арда остава на 8-ото място, но вече има в актива си 42 точки, а Локомотив София е на 9-ата позиция с 38 пункта.

Снимка: startphoto.bg

Локомотив Сф – Арда (1:1)

0:1 Абубакар Тунгара (26′)

1:1 Карлос Франса (68′)

Локомотив София: 1. Гайе, 22. Найденов, 3. Петков, 89. Матеус, 13. Рапосо, 26. Милошев, 8. Райнов, 94. Ненов, 70. Бакалов, 44. Кацаров, 29. Костов

Старши треньор: Станислав Генчев

Арда Кърджали: 1. Господинов, 2. Али, 6. Крачунов, 77. Юруков, 20. Лозев, 21. Цонев, 7. Тунгара, 17. Коконов, 25. Тетах, 99. Иванов, Н’Диайе

Старши треньор: Александър Тунчев