Без победител между Локомотив и Ботев в дербито на Пловдив (ВИДЕО)
Двата отбора си размениха по един гол през първото и второто полувреме.

Големите съперници Ботев и Локомотив не успяха да излъчат победител в дербито помежду си, завършвайки при равенство 1:1 в мач от първия кръг на новия сезон в efbet Лига.

Двубоят между “канарчетата” и “черно-белите” се състоя на “Лаута” и нямаше гостуващи привърженици.

Същата ще бъде ситуацията и когато по-късно през сезона Ботев приеме Локомотив на стадион “Христо Ботев”.

Двата отбора се споразумяха в дербитата през редовната кампания да няма гостуващи агитки, тъй като южната трибуна на стадиона на “смърфовете” все още не е готова, а запалянковците на “жълто-черните” трябваше да бъдат настанени във временния гостуващ сектор на централната трибуна и това можеше да доведе до безредици.

За привържениците на Ботев бе осигурена видеостена на “Колежа”, откъдето немалък брой от тях изгледаха големия сблъсък.

Без победител между Локомотив и Ботев в дербито на Пловдив (ВИДЕО) 1

Първото попадение в дербито падна още в 14-ата минута, когато отборът на Станислав Генчев получи правото да изпълнява дузпа заради нарушение срещу Мартин Секулич.

Зад топката застана именно Секулич, който прати коженото кълбо в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Динко Хоркаш.

Много добра възможност за втори гол за Ботев се откри в 20-ата минута, когато обаче изстрелът на Красиан Колев се отклони в гредата.

Изравнителният гол за крайното – 1:1, падна в 77-ата минута. Тогава Пиер Зебли добре се измъкна от двама футболисти на опонента и с мощен удар разпечата вратата на Хидайет Ханкич.

В следващия кръг от първенството Локомотив Пловдив ще гостува на Локомотив София, а Ботев Пловдив ще приеме Левски.

Снимки: startphoto.bg

Локомотив Пловдив – Ботев Пловдив (1:1)

0:1 Мартин Секулич (14′) (д)

1:1 Пиер Зебли (77′)

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 4. Мартин Паскалев, 91. Хорхе Сегура, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 7. Бабакар Дион, 10. Маркес, 21. Евандро Коста, 14. Димитър Илиев (к)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 17. Алфа Конте, 33. Георги Каракашев, 12. Ефе Али, 3. Калоян Костов, 9. Георги Минчев, 19. Кристиан Мендоса, 11. Петър Андреев

Старши треньор: Александър Томаш

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 9. Мартин Секулич, 10. Красиан Колев, 15. Джеймс Етоо, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 22. Реда Рабей, 25. Станислав Работов (к), 26. Амаду Думбуя, 28. Янис Карабельов, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 92. Даниел Кайзер, 4. Елвис Ману, 14. Фаустас Степонавичюс, 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър Ван Хертъм, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел