Без победител между Локомотив Пд и Берое на “Лаута”
Десет от "черно-белите" не се дадоха на гостите от Стара Загора.

Отборите на Локомотив Пловдив и Берое не успяха да излъчат победител в мача помежду си от 23-ия кръг на родната efbet Лига.

“Смърфовете” и “заралии” завършиха наравно 0:0 в сблъсък, който се състоя на “Лаута”.

В самия край на първото полувреме домакините останаха в намален състав, след като Йосип Томашевич бе изгонен за грубо влизане в краката на Божидар Пенчев. Първоначално на Томашевич бе показан жълт картон, но след преглед на ВАР той видя и червен такъв.

Гол на Берое в 51-ата минута пък бе отменен. Попадението бе дело на Макс Челич, но то не бе зачетено заради намесата на ВАР.

С това равенство Локомотив Пловдив е на 4-ото място с актив от 39 точки, а старозагорци заемат 13-ата позиция с 21 пункта.

В следващия кръг “черно-белите” ще се изправят срещу Ботев в дербито на Пловдив, а Берое ще домакинства на ЦСКА 1948.

Снимка: startphto.bg

Съставите на двата тима:

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 5. Тодор  Павлов, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 34.  Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев (к), 10. Джовани, 9. Ерик Сорга, 7. Бабакар Дион

Резерви: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 99.  Джовани Трупе, 19. Денислав Александров, 33. Георги  Каракашев, 11. Ивайло Димитров, 6. Христо Иванов, 91.  Петър Андреев, 21. Иван Михайлов

Старши треньор: Александър Томаш

Берое: 73. Иван Караджов (к), 2. Густаво Каскардо, 3. Гомес Сана, 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 8.  Серкан  Юсеин, 16. Симеон Мечев, 18. Клайдер Машедо, 21.  Винни Трибулет, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов

Резерви: 23. Иван Гошев, 9. Калоян Кръстев, 11. Денислав Станчев, 13. Дамян Йорданов, 14  Педро Енрике, 15. Георги Динков, 17. Спас Георгиев, 19. Васил Василев, 44. Атанас Йорданов

Старши треньор: Николай Киров