Без победител в головата фиеста между Байерн и РБ Лайпциг
17-годишният Джамал Мусиала отново блесна със зрелищно попадение, Томас Мюлер се отчете с дубъл, Кингсли Коман - с три асистенции

Челниците в Бундеслигата – европейският клубен първенец Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг, направиха зрелищно равенство 3:3 в дербито на десетия кръг на германското първенство, играно на стадион “Алианц Арена”.

Съперниците сътвориха вихрено първо полувреме, в което си поделиха четири попадения. Френският халф Крис Нкунку откри в 19-ата минута, но четвърт час по-късно европейският първенец сътвори пълен обрат чрез 17-годишния Джама Мусиала и Томас Мюлер.

Любопитно е да се отбележи, че тийнейджърът се разписа с изящен удар извън границата на наказателното поле броени минути, след като замени Хави Мартинес. Когато обаче баварците помислиха, че са установили контрол върху случващото се на игралното поле, Джъстин Клуйверт направи 2:2.

Бедите на Байерн не свършиха с това. Съвсем скоро след почивката Емил Форсберг порази за трети път мрежата зад Мануел Нойер, като колосът от Мюнхен можеше да се похвали с четири “сухи мрежи” в последните също толкова двубоя срещу този съперник на “Алианц Арена”.

Четвърт час преди края все пак Мюлер се оказа на точния място в точния момент и заби втория си гол в сблъсъка, а “хеттрик” от асистенции постигна един от най-добрите на терена тази вечер – Кингсли Коман.

Така Байерн остана лидер в класирането, събирайки 23 точки, докато момчетата на Юлиан Нагелсман са втори с 21 пункта.