"Жълто-черните" се разписаха три пъти през второто полувреме

Дортмунд записа трета поредна победа в германската Бундеслига, разгромявайки големия регионален съперник Шалке 04 с 3:0 в поредното издание на Рурското дерби.

Жълто-черните подпчетаха успеха си с три попадения след почивката.

Мануел Аканжи откри головата серия десет минути след почивката, не след дълго Ерлинг Халанд дублир аванса им, а четвърт час преди края бранителят Матс Хумелс фиксира крайното 3:0.

Това бе четвъртата победа за Дортмунд през този сезон, като след нея те са на трета позиция в класирането с 12 точки, колкото има шампионът Байерн и една по-малко от временния лидер РБ Лайпциг.

По-рано днес Байерн разгроми Айнтрахт Франкфурт с 5:0, а Лайпциг сътвори пълен обрат, за да надделее над Херта с 2:1.

Шалке все още е без победа през сезона, като само с една спечелена точка е на 17-о място.

В следващия кръг Дортмунд гостува на Арминия Билефелд, а Шалке 04 приема Щутгарт.