Безмилостен Рома прегази ЧФР Клуж
Вълците само на крачка от осигуряване на място в следващата фаза

Рома направи солидна крачка към следващата фаза на Лига Европа след оглушителна победа с 5:0 над румънския шампион ЧФР Клуж в среща от Група А, в която са още ЦСКА София и швейцарският Йънг Бойс.

След успеха си представителят на Серия А оглавява убедително класирането със 7 точки от 3 мача, докато Клуж остана с актив от 4 точки.

Римските вълци унижощиха интригата още преди почивката.

Хенрик Мхитарян откри резултата, разписвайки се с глава след центриране на Леонардо Спинацола, а играещият под наем от Аталанта бразилски бранител Роджър Ибанес бе точен по идентичен начин, като асистент за неговото попадение стана Жордан Верету.

Борха Майорал направи 3:0 в 34-ата минута, като отново той се разписа и шест минути преди края. Крайният резултат пък оформи испанецът Педро в заключителните акорди на двубоя.

Следващият четвъртък Рома е домакин на Йънг Бойс, а Клуж приема ЦСКА.