Билбао повали Реал и отива на финал с Барсa
Атлетик стигна до успеха след два гола на Раул Гарсия

Атлетик Билбао се класира за финала на Суперкупата на Испания, след като надигра с 2:1 Реал Мадрид в динамичен полуфинал, състоял се на стадион „Ла Росаледа“ в Малага.

Заключителният дуел в надпреварата ще се играе в неделя.

Билбао повали Реал и отива на финал с Барсa 1

Раул Гарсия реализира попаденията за баските още през първото полувреме, а Карим Бензема отбеляза почетното попадение за „кралете“.

Билбао излезе напред в 18-ата минута – Лукас Васкес загуби много елементарно топката, Дани Гарсия пусна отличен пас към Раул Гарсия, който бе изпуснат от Рафаел Варан, излезе сам срещу Тубо Куртоа и с удар покрай белгийския вратар прати топката във вратата му.

Гарсия дублира преднината на Атлетик осем минути преди почивката, когато реферът Хуан Мартинес Мунуера отсъди дузпа – след центриране в наказателното поле на Реал, Лукас Васкес не прецени летежа на топката, след което събори в наказателното поле Иниго Мартинес.

Кралският клуб съкрати дефицита в 73-ата минута, когато Федерико Валверде центрира в наказателното поле, където Каземиро с глава свали топката към Бензема, който пък отблизо не пропусна да вкара във вратата на Унай Симон.

Първоначално бе маркирана засада на френския нападател, но след като ситуацията бе разгледана с ВАР, попадението бе зачетено.