Блед Лудогорец не успя да се противопостави на Тотнъм
Незапомнено превъзходство на гостуващ отбор на "Хювефарма Арена"

Лудогорец понесе болезнена загуба с 3:1 от един от фаворитите за спечелването на трофея в Лига Европа Тотнъм, който обаче прибра пълния комплект точки без дори да се доближава да истинските си възможности.

Цифровото изражение на поражението донякъде успява да скрие смущаващата разлика в класите на двата тима, като Шпорите пропуснаха да се сдобият с оглушителен аванс още в първия четвърт час игра.

Това бе третата загуба за Орлите, които вече бяха надиграни от Антверп и ЛАСК (Линц) и на практика шансовете им за прогрес във фазата на елиминаците вече са по-скоро илюзорни.

Блед Лудогорец не успя да се противопостави на Тотнъм 1

Гостите от северен Лондон натиснаха педала на газта още след началния съдийски сигнал на хърватина Фран Йович, а Хари Кейн се озова на стрелкова позиция след само стотина секунди игра.

След още няколко минути капитанът на Хотспър уцели страничния стълб с остър шут от 20-ина метра, а Гарет Бейл затрудни Пламен Илиев с прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

Логичното се случи в 13-ата минута, когато Кейн бе точен с глава след асистенция на Лукас Моура. Статистиците пък побързаха да отбележат, че това е гол номер 200 за централния нападател на Англия в мач номер 300 с екипа на Тотнъм.

Блед Лудогорец не успя да се противопостави на Тотнъм 2

Канонадата към вратата, пазена от Илиев, продължи, а английският тим не престана да се забавлява, достигайки с удивителна лекота до наказателното поле на домакините.

Малко след като изтече половин час от началото на дуела Спърс вече беше напред с 2:0 – този път автор на гола бе Моура, който завърши комбинация с участието на Бейл и Кейн.

С този гол интригата съвсем угасна, а до края мачът заприлича на контрола.

След почивката Клаудиу Кешеру върна един гол, а Тотнъм възвърна аванса си след гол на Джовани Ло Селсо, дошъл след асистенция на влезлия 10 секунди преди това в игра  Хюн-мин Сон.

ЛУДОГОРЕЦ – ТОТНЪМ 1:3 (0:2)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Хари Кейн (13), 0:2 Лукас Моура (33), 1:2 Клаудиу Кешеру (50), 1:3 Ло Селсо (62)

Лудогорец: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков – капитан, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману (45 – 37. Бернард Текпетей), 12. Абел Анисе (59 – 7. Алекс Сантана) , 22. Жордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру (59 – 81. Димитър Митков), 64. Доминик Янков (75 – 13. Мавис Чибота), 95. Каули Оливейра
Резерви: 27. Владислав Стоянов, 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 13. Мавис Чибота, 30. Козмин Моци, 32. Жозуе Са, 37. Бернард Текпетей, 81. Димитър Митков, 82. Иван Йораданов
Треньор: Станислав Генчев

Тотнъм: 12. Джо Харт, 2. Мат Дохърти, 4. Тоби Алдервейрелд, 8. Хари Уинкс, 9. Гарет Бейл (65 – 23. Стефан Бергвайн), 10. Хари Кейн – капитан (45 – 45. Карлос Винисиус), 15. Ерик Дайър, 17. Муса Сисоко (45 – 5. Пиер-Емил Хойберг), 18. Джовани Ло Селсо, 27. Лукас Моура (61. 7. – Хюн-мин Сон), 33. Бен Дейвис
Резерви: 1. Уго Йорис, 40. Остин, 5. Пиер-Емил Хойберг, 6. Давинсон Санчес, 7. Хюн-мин Сон, 20. Деле Али, 23. Стефан Бергвайн, 28. Тангуи Ндомбеле, 45. Карлос Винисиус, 47. Джак Кларк, 48. Уайт, 49. Сирклин
Треньор: Жозе Моуриньо

Жълти картон: Абел Анисе (Луд)

Съдия: Фран Йович (Хърватия)