Болоня удари Сампдория, Вальо Антов не помириса терен
Тимът на Синиша Михайлович се доближи до топ 10 на класирането

Болоня победи Сампдория с 3:1 в двубой от 27-ия кръг на италианската Серия А. Възпитаниците на Синиша Михайловч изиграха силен двубой на собствен терен и се поздравиха с успеха, докато българският национал Валентин Антов остана резерва и не се появи в игра.

Болоня откри резултата в 27-ата минута чрез Муса Бароу, но малко по-късно Фабио Куалярела изравни за “моряците”. Четири минути преди края на първото полувреме Матиас Сванберг вкара второ попадение за домакините и тимът на Михайлович се прибра на почивка с гол аванс.

През второто полувреме Роберто Сориано затвърди успеха на Болоня с трето попадение в 70-ата минута. Въпреки че Болоня имаше комфортен аванс в заключителните минути, Вальо Антов не се появи на терена.

С този успех Болоня събра 31 точки и се доближи само на една до Сампдория, който е на 11-ото място в класирането. Възпитаниците на Синиша Михайлович са само на две точки от Топ 10 след този си успех.