Борусия Дортмунд показа, че може да побеждава и без Холанд
Възпитаниците на Марко Розе продължават да бъдат безгрешни на “Сигнал Идуна Парк”.

Отборът на Борусия Дортмунд се наложи с 2:0 у дома над Кьолн в двубой от 10-ия кръг на Първа Бундеслига.

“Жълто-черните”, които играха без контузения Ерлинг Холанд, излязоха напред в резултата 5 минути преди края на първата част, когато Джуд Бенигам центрира в наказателното поле, където Торган Азар намери добре топката с глава – 1:0.

В началото на второто полувреме гостите имаха нелоши възможности за попадение, но те не бяха осъществени, а в 64-ата минута Борусия Дортмунд нанесе втори удар по амбициите на Кьолн. Юлиан Бранд намери добре корнер Щефан Тигерс, който с глава разпечата вратата на “козлите” за втори път и оформи крайното – 2:0.

По този начин възпитаниците на Марко Розе записаха шеста поредна победа “Сигнал Идуна Парк” от началото на сезона.