Борусия Дортмунд се изравни с лидерите след разгром над Херта
"Жълто-черните" са в битката за титлата след нова победа

Борусия Дортмунд постигна осма поредна победа в официален мач през 2023 г., след като разгроми Херта Берлин с 4:1 в двубой от 21-вия кръг на Първа Бундеслига.

Удивителната форма на “жълто-черните” дава големи надежди на феновете, че Дортмунд може да стане шампион през този сезон. С тази си категорична победа, Борусия се изравни по точки с лидерите Байерн Мюнхен и Унион Берлин, като и трите тима имат по 43 пункта. Лидер е баварският гранд към момента с по-добра голова разлика.

Борусия нямаше никакви проблеми срещу борещия се за оцеляване отбор на Херта. “Жълто-черните” вкараха две попадения преди почивката чрез Адейеми и Мален.

Тузар върна един гол за Херта в началото на втората част, но силите на гостите не стигнаха за нещо повече. В 76-ата минута Марко Ройс се разписа за 3:1 в полза на Дортмунд, а в 90-ата Юлиан Бранд оформи крайния резултат 4:1.

В следващия кръг Борусия Дортмунд госутва на Хофенхайм на 25 февруари и ще преследва нови три точки.