Ботев надделя над Славия с 10 души
Четири греди за Славия

Ботев (Пловдив) изтръгна безценна победа с 1:0 над Славия в напрегнат сблъсък от 12-ия кръг на Първа лига.

С тези три ценни точни съставът на Желко Копич се изстреля нагоре и вече е 11-и във временното класиране с 10 точки, колкото има и Ботев (Враца).

Славия пък остана на седма позиция с 18 точки.

Автор на победния гол стана бившият играч на Лудогорец Елвис Ману в 35-ата минута, когато той порази целта след асистенция на Джеймс Ето’о.

С “принос” за попадението обаче бе и играчът на Белите Людовик Соарес.

Само пет минути след това обаче домакините останаха на терена в намален състав, след като Ето’о получи втори жълт картон за настъпване на Тони Тасев.

Гостите се понесоха на щурм към вратата на Жълто-черните, но така и не намериха верния път към гола. Разбира се, славистите бяха споходени от страхотен малшанс, като след техни удари топката срещна 4 (четири!) пъти гредите.

Най-близо до изравнителното попадение беше Ахмед Ахмедов, който уцели страничния стълб след удар с глава от няколко метра в добавеното време.

В следващия кръг Ботев ще гостува на Левски, а Славия приема Септември.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – СЛАВИЯ 1:0 (1:0)

ГОЛМАЙСТОР: 1:0 Елвис Ману (35)

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман (66′ 17. Николай Минков), 4. Виктор Генев – к, 77. Мохамед Брахими (46′ 24. Джаспър ван Хертъм ), 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан (77′ 23. Димитър Тонев), 15. Джеймс Етоо, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману (77′ 3. Па Конате), 44. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър ван Хертъм

Треньор: Желко Копич

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 77. Георги Вълчев (61′ 22. Дарко Тасевски), 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев (73′ 9. Ахмед Ахмедов), 88. Тони Тасев, 11. Кристиан Добрев (61′ 8. Емил Стоев), 33. Галин Иванов -к

Резерви: 1. Георги Петков, 9. Ахмед Ахмедов, 8. Емил Стоев, 55. Константин Чешмеджиев, 83. Христо Попадийн, 22. Дарко Тасевски, 17. Ерол Дост

Треньор: Златомир Загорчич

Жълти картони: Джеймс Етоо (Бoтев), Георги Вълчев, Ертан Томбак (Славия)