Ботев Пд разпиля Ботев Вр на Коматево, Ману с хеттрик (ВИДЕО)
Вдъхновеният състав на Желко Копич тотално разби гостите от северозападния град.

Отборът на Ботев Пловдив, който бе инкасирал две поредни поражения в efbet Лига от ЦСКА-София и Лудогорец, записа убедителна победа у дома над Ботев Враца.

Футболистите на Желко Копич се наложиха над “зелените” с категоричното 6:0 на спортния комплекс в Коматево в среща от 17-ия кръг на родното първенство.

С победата “канарчетата” остават на 10-ото място във временното класиране, но вече са с 19 точки в актива си, докато съставът на Ботев Враца е на 11-ата позиция с 14 пункта.

В следващия кръг Ботев Пловдив ще гостува на Арда в Кърджали, а възпитаниците на Даниел Моралес ще приемат Септември София.

Домакините откриха резултата още в 13-ата минута, когато Рой Херман центрира технично с левия крак към Виктор Генев, а централният защитник на Ботев Пловдив с глава не остави шансове на Красимир Костов.

5 минути по-късно Мохамед Брахими добре изведе Елвис Ману в предни позиции, а бившият футболист на Лудогорец си освободи пространство и с прецизен шут удвои аванса на своя отбор.

Секунди след началото на второто полувреме Ману с хубав пас изведе Емануел Току сам срещу Красимир Костов и крилото реализира, но голът не бе зачетен заради положение на засада.

В 58-ата минута футболистите на Ботев Пловдив все пак направиха резултата класически, след като Дилан Мертенс чукна топката в наказателното поле към Елвис Ману, който нямаше как да сгреши на празна врата.

Гостите от Враца допуснаха нова сериозна грешка в изнасянето на кълбото само няколко секунди по-късно, а впоследствие “жълто-черните” направиха бърза контраатака, след която Луиз Соарес имаше нещастието да си отбележи автогол.

Елвис Ману с хубаво изпълнение в далечния ъгъл в 67-ата минута реализира своя хеттрик, а в 83-ата минута бе оформен крайният резултат – 6:0, след гол на Антоан Бароан.

В 88-ата минута пък се случи нещо доста странно, след като Николай Минков от състава на домакините бе изгонен, тъй като си изкара два жълти картона в рамките на няколко секунди.

Ботев Пловдив – Ботев Враца 6:0

1:0 Виктор Генев 13′

2:0 Елвис Ману 18′

3:0 Елвис Ману 58′,

4:0 Луиз Соарес (автогол) 59′

5:0 Елвис Ману 67′

6:0 Антоан Бароан 84′

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Ботев Пловдив: 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев – К, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 24. Джаспър ван Хертъм, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 23. Димитър Тонев, 27. Атанас Чернев, 31. Уме Емануел

Старши треньор: Желко Копич

Ботев Враца: 76. Красимир Костов – К, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов, 19. Браян Переа, 21. Жан Пиер да Силва, 4. Луиз Соарес, 88. Йохан Валбуена, 3. Мартин Кавдански, 23. Браян Мендоса, 17. Чавдар Ивайлов, 91. Венцислав Христов

Резерви: 34. Федерико Рубио, 37. Том, 24. Стефан Гаврилов, 6. Антонио Георгиев, 28. Клери Сербер, 9. Даниел Генов