Ботев (Пд) с победа в неофициалния дебют на тандема Пенчев-Онов

Неофициалният дебют на треньорския тандем Петър Пенчев – Георги Онов начело на Ботев (Пловдив) приключи с успех с 4:2 над Гигант (Съединение). Контролата се игра днес  на “Футболен комплекс Ботев 1912”, като гостите на два пъти успяха да поведат в резултата през първата част, но през вторите 45 минути Ботев успя да стигне до успеха.

В 9-ата минута Аргилашки и Филипов не се разбраха, при което защитникът направи грешка и подаде на празна врата на нападател на гостите, който нямаше как да сгреши и откри резултата.

В 21-ата минута Атанас Илиев направи отличен пас за Иван Василев, който с шпагат прати в мрежата на Гигант за 1:1.

Пет минути преди края на първата част гостите отново дръпнаха в резултата, но Атанас Илиев върна паритета секунди преди края на полувремето.

След почивката „канарчетата“ взеха нещата в свои ръце. Атанас Илиев се разписа за втори път в мача в 47-ата минута, а крайния резултат отформи Юсеин Касов от дузпа в 76-ата.