Ботев Пловдив и Рига си вкараха осем гола в 120-минутна контрола
Двубоят завърши 4:4, Елвис Ману с хеттрик

Отборът на Ботев Пловдив завърши наравно 4:4 с латвийския ФК Рига в приятелски мач, който се проведе в 4 полувремена по 30 минути. Това бе и първа проверка за “жълто-черните” от зимната подготовка в Дубай.

С хеттрик за Ботев се отличи Елвис Ману. Другото попадение пък реализира Абдулай Траоре, изравнявайки резултата за 1:1 в 11-ата минута.

Елвис Ману вкара 2:3 в 92-ата минута на контролата. Отново Ману се разписа от дузпа а в 113-ата минута, за да изравни на 3:3. Три минути преди края офанзивният футболист бе точен за хеттрика си в срещата, давайки аванс на Ботев. Рига обаче изравни в края и мачът завърши 4:4.

Собственикът на “канарчетата” Антон Зингаревич бе на стадиона и преди началото на мача се срещна с футболистите на терена.

Титулярите на Ботев за срещата: Хидайет Ханкич, Виктор Генев, Атанас Чернев, Самюел Супрайен, Хуго Аззи, Красиан Колев, Реда Рабей Николай Минков, Абдулай Траоре, Мохамед Брахими, Мартин Секулич

Резерви: Аргилашки, Смъркалев, Херман, Па Конате, Мертенс, Току, Нцама, Ван Хертъм, Диакате, Ману, Пунчец и Прокопиев