Ботев Пловдив победи казахстанци в последната си контрола в Алания

Ботев Пловдив записа успех с 3:0 срещу казахстанския Кизил-Жар в последната си контрола в Алания.

“Канарчетата” бяха по-активният отбор през целия мач и бе изненадващо, че не вкараха гол до почивката. Станислав Шопов и Лъчезар Балтанов пропуснаха добри възможности за попадение за “жълто-черните” през първото полувреме.

Дванадесет минути след началото на втората част, възпитаниците на Ферарио Спасов поведоха в резултата, а автор на попадението бе Александър Тонев. 60 секунди по-късно Ботев вкара втори гол, като Антонио Вутов се разписа от непосредствена близост.

В 67-ата минута юношата на Левски вкара втория си гол в мача. С прецизен удар Вутов отбеляза за 3:0, с което оформи и крайния резултат.

Преди тази среща, Ботев имаше 1 победа и 1 загуба в Алания, след като отстъпи с 0:4 на Олександрия и надигра ФК Чайка с 3:0.