Ботев Пловдив победи отбор от елита на Русия
"Канарчетата" надвиха Урал в Дубай

Ботев Пловдив победи представителя на руската Висша лига Урал с 2:1 в приятелски мач в Дубай, като срещата се проведе под проливен дъжд. „Канарчетата“ вкараха ранни попадения, които бяха достатъчни за успеха.

В 10-ата минута Рой Херман намери Мартин Секулич. Нападателят остана сам срещу вратаря, като първият му шут бе спасен, но с добавка се разписа за 1:0.

По-малко от 120 секунди бяха нужни на Ботев за втори гол. Секулич комбинира с Емануел Уме, който от движение с мощен удар вкара за 2:0.

През второто полувреме Урал вкара почетно попадение  след добра така. Урал имаше един – два шанса за изравнителен гол, но Ботев Пловдив запази аванса си.

В петък “канарчетата” излизаст последната си контрола от лагера в Дубай, като ще срещнат друг отбор от руския елит – грандът Спартак Москва.

Стартовият състав на Ботев: Георги Аргилашки, Рой Херман, Мартин Секулич, Джеймс Етоо, Николай Минков, Точукву Ннади, Джаспър Ван Хертъм, Атанас Чернев, Уме Емануел, Роберто Пунчец, Михаил Прокопиев