Отборът на Ботев Пловдив записа четвърти пореден мач без победа, след като направи 0:0 у дома срещу тима на Царско село в среща от 5-ия кръг на efbet Лига. “Жълто-черните” дори не бяха по-дейният отбор на терена, като гостите имаха по-добрите положения за гол в мача.

Първите минути на двубоя в Коматево не бяха много интересни и липсваха ситуациите за попадение. В 13-ата минута дойде и първото по-опасно положение пред една от двете врати. Салиф Сане от състава на Царско село направи страхотен индивидуален рейт през центъра и пробва удар от 20-ина метра, но топката премина покрай вратата на Георги Аргилашки.

Ботев Пловдив се активизира в средата на полувремето и в 25-та минута създаде първата си голова ситуация. След центриране от страна на Тодор Неделев и лошо излизане на вратаря на столичани Джони Пласид, топката стигна до Станислав Шопов, който бе на задна греда. Шопов стреля технично, но Пласид все пак се беше върнал на мястото си и успя да предотврати попадение, избивайки в корнер.

Натискът пред вратата на Царско село се позасили и в 37-та минута домакините имаха нов шанс за гол. След груба грешка на капитана на гостите Реян Даскалов, топката попадна в Атанас Илиев, който обаче не успя да намери очертанията на вратата на гостите. В 42-рата минута на двубоя домакините създадоха най-добрата си ситуация за гол. “Канарчетата” разиграха страхотно и в крайна сметка Станислав Шопов завърши нападението на домакините, но ударът му се отби в страничната греда и така резултатът остана 0:0.

Тимът на Любослав Пенев започна малко по-активно второто полувреме, а Дилан Мертенс опита да открие резултата с техничен удар, но не сполучи. В следващите минути играта бе равностойна. По-големи бяха очакванията към домакините, които така и не успяваха да разгърнат потенциала си и вратарят на “царете” нямаше работа.

В 75-ата минута вратарят на ‘жълто-черните’ Георги Аргилашки запази нулевото равенство, спасявайки удар на Дилан Мертенс. До края на двубоя попадение не падна и двата отбора поделиха по една точка.

След това реми, Ботев Пловдив вече има 5 пункта в актива си и заема 7-ото място в класирането, докато Царско село събра 9 точки и е временно на 3-ата позиция.

Ботев Пд: 33. Георги Аргилашки, 28. Филип Филипов, 11. Иван Бандаловски, 4. Виктор Генев, 26. Мите Цикарски, 88. Славчо Шоколаров, 13. Мишел Еспиноса, 10. Станислав Шопов, 8. Тодор Неделев (капитан), 39. Антонио Вутов, 9. Атанас Илиев

Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 9. Мирослав Будинов, 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро, 17. Реян Даскалов (капитан), 25. Дилан Мартенс, 44. Хулио Лопес, 8. Салиф Сисе