Враца ликува! Ботев оцеля след дузпа-фантом
Тимът на Веско Великов надигра Септември след изключителна спорна дузпа

Ботев Враца запази мястото си в Първа лига, след като надделя с 1:0 над третия от Втора лига Септември (София) в драматичен бараж, играл се на столичния стадион “Славия”.

Двубоят беше предшестван от бурно негодувание от клуба от северозападния град, след като БФС постанови ключовият сблъсък да се играе в София, давайки предимство на Септември.

Освен това от централата нелогично прецениха, че в мача на стадион “Славия” няма нужда да бъде използвана системата за видео-наблюдение (VAR).

По ирония на съдбата изходът в срещата бе предрешен след изключително спорна дузпа, отсъдена четвърт час преди края от рефера Драгомир Драганов за невидима интервенция на Александър Тодоров срещу Чавдар Ивайлов.

Зад топката застана опитният Христо Златински, който с хладнокръвен удар оплете топката в мрежата.

Първото полувреме премина под диктовката на врачани, като единствено силните изяви на вратаря на столичани Николай Банков след удари на Даниел Генов и Христо Златински запазиха нулевото равенство.

Враца ликува! Ботев оцеля след дузпа-фантом 1

На почивката наставникът на Ботев Веселин Великов направи рокада, включвайки в игра Валери Домовчийски на мястото на Никола Колев.

Врачани продължиха да бъдат по-настъпателни, а Дориан Бабунски и Юлиан Ненов също имаха нелоши шансове за откриване на резултата.

Малко след реализираната от Златински дузпа и Септември стигна до удобна ситуация за гол, но Красимир Костов парира шута на Йоан Гаврилов.

БОТЕВ (ВРАЦА) – СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:0 (0:0)

ГОЛМАЙСТОР: 1:0 Христо Златински (76-дузпа)

Ботев: 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов, 2. Никола Колев, 23. Христо Златински -капитан (46′ 30. Валери Домовчийски), 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов (50′ 94. Юлиан Ненов), 17. Чавдар Ивайлов, 20. Дориан Бабунски

Резерви: 1. Христо Митов -в, 14. Димитър Буров, 24. Аласан Н’Диайе, 94. Юлиан Ненов, 30. Валери Домовчийски, 28. Самир Аясс, 16. Петър Генчев

Треньор: Веселин Великов

Септември: 1. Николай Банков, 5. Георги Сърмов, 8. Александър Тодоров, 22. Асен Георгиев, 10. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 11. Мартин Ачков, 20. Християн Казаков

Резерви: 21. Иван Василев -в, 15. Ангел Грънчов, 7. Запро Динев, 25. Иван Стоянов, 6. Кирил Киров, 17. Симеон Александров, 24. Стефан Гаврилов

Треньор: Христо Арангелов