Ботев Враца тръгна с победа
Хората на Даниел Моралес с два гола след почивката

Ботев Враца победи втородивизионния Спартак Плевен с 2:0 в първата си контролна среща по време на зимната подготовка.

Ботев Враца тръгна с победа 1

Врачани доминираха през по-голямата част от двубоя, като Красимир Тодоров и Диего Фераресо бяха близо до гола още преди почичвката. Ботев обаче резлизира и двете си попадения през второто полувреме.

Жан-Пиер Да Силва откри резултата в 56-ата минута, а Антонио Георгиев дублира преднината на състава на Даниел Мораелс малко преди края на срещата.

Двата отбора се възползваха от неофициалния характер на срещата и направиха голям брой смени след почивката.

БОТЕВ – СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 2:0 (0:0)
ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Жан-Пиер Да Силва 56, 2:0 Антонио Георгиев 85

БОТЕВ (ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ): Красимир Костов, Цветослав Поповчев, Мартин Кавдански, Петко Ганев, Диего Фераресо, Мартин Атанасов, Чавдар Ивайлов, Красимир Тодоров, Митко Панов (37 – Пламен Петров), Мирослав Маринов, Браян Переа

БОТЕВ (ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ): Федерико Бариос, Браян Мендоса, Меси Биатумусока, Том Рапнуи, Антонио Георгиев, Стефан Гаврилов, Клери Сербер, Петър Кепов, Жан-Пиер Да Силва (82 – Митко Панов), Радослав Захариев

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Богомил Цинцарски, Димитър Капчев, Виктор Иванов, Иво Върбанов, Валентино Макавеев, Руси Чернаков, Мартин Стоилов, Стивиян Макавеев, Васил Шопов, Васил Божинов, Стефан Христов (Станислав Антонов, Жоао Кардосо, Димитър Николов, Боримир Карамфилов, Алекс Георгиев, Красимир Русинов, Мартин Димитров, Калоян Митев, Димитър Стоименов)