Брайтън прекърши безидеен Ливърпул с гол в добавеното време
Mърсисайдци се простиха с надежди за титлата в още един турнир

Японският халф на Брайтън Каору Митома се разписа във втората минута от добавеното време, за да донесе на Чайките драматична победа с 2:1 и място с осминафиналите на турнира за ФА Къп.

Харви Елиът даде аванс на тима на Юрген Клоп след половин час игра, но още преди края на първото полувреме бранителят на домакините Люис Дънк възстанови равенството.

Надеждите на колебливо представящия се и във Висшата лига Ливърпул за прогрес в най-старата клубна надпревара на света бяха попарени в самия край на дуела на южния английския бряг.

Статистиците на Острова пък допълниха, че японецът Митома се е разписвал или реализирал гол в осем от последните си 11 мача за Брайтън във всички турнири.

Ливърпул отпадна в тази фаза на ФА Къп за пети път през последните седем сезона.