Брайтън се справи със Стоук Сити и е на 1/4-финал на ФА Къп
Евън Фъргюсън прати "чайките" в 1/4-финалната фаза

Брайтън се справи със съпротивата на втородивизионния Стоук Сити и се класира на 1/4-финалите във ФА Къп. “Чайките” спечелиха визитата си на “Бет365 Стейдиъм” с 1:0, благодарение на попадението на 18-годишния нападател Евън Фъргюсън.

Треньорът на елитния тим Роберто Де Дзерби заложи на смесица от титуляри и резерви за визитата на Стоук. Играчи като Паскал Грос, Каору Митома, Алексис Мак Алистър и Мойсес Кайседо стартираха от първата минута и допринесоха за силната първа част на “чайките”.

В 30-ата минута младият нападател Евън Фъргюсън откри резултата, като се възползва от добро подаване на Митома. За нападателя това бе пети гол от началото на сезона.

Стоук имаше ситуации да изравни до почивката, но в завършващата фаза им липсваше майсторство. През второто полувреме “грънчарите” дори не отправиха точен удар и логично загубиха, с което напускат турнира “ФА Къп”.