Бразилия нокаутира Венецуела на старта на Копа Америка
Неймар реализира гол номер 67 за националния тим

Бразилия се наслади на летящ старт на Копа Америка, чието домакинство получи само преди няколко седмици, разгромявайки безидейния Венецуела с 3:0 в мача на откриването на турнира.

Гостите така и не успяха да се противопоставят в двубоя от Група В, който се състоя на стадион “Мане Гаринча” в столицата Бразилия.

Резултатът беше открит в средата на първото полувреме, когато след центриране на Неймар от ъглов удар, Ричарлисон продължи топката с глава, тя достигна до Маркиньос, а той от своя страна я изпрати в мрежата зад Гратерол.

Съвсем скоро след това активният Ричарлисон също помисли за миг, че се е разписал, но попадението не беше зачетено заради засада. Атаките на бразилците не секваха а няколко минути преди почивката бранител на Венецуела изчисти топката от голлинията след пореден удар на Ричарлисон.

Бразилия нокаутира Венецуела на старта на Копа Америка 1

Еднопосочният трафик продължи и след подновяването на играта, а в 64-ата минута Неймар дублира аванса на Селесао, превръщайки в гол дузпата, отсъдена за нарушение на Кумана срещу Данило.

Успокоени от солидната преднина бразилиците намалиха оборотите, но въпреки това минута преди края Неймар се възползва от поредната неточност в отбраната на гостите, пласира удобен пас към Габриел Барбоса, който пък без затруднения оформи крайния резултат – 3:0.

Статистиците пък побързаха да добавят, че това е неговото първо попадение за Селесао след голова суша, продължила повече от пет години.

В групата са още Еквадор, Перу и Колумбия.

В ранните часове на петъшния ден бразилците играят с Перу, а преди тях Венецуела се изправя срещу Колумбия.

БРАЗИЛИЯ – ВЕНЕЦУЕЛА 3:0 (1:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Маркиньос (23), 2:0 Неймар (64-дузпа), 3:0 Габриел Барбоса (89)

Бразилия: 1. Алисон, 2. Данило, 14. Едер Милитао, 4. Маркиньос,16. Ренан Лоди (46′ Алекс Сандро), 17. Лукас Пакета (46′ Евертон Рибейро), 5. Каземиро, 8. Фред (86′ Фабиньо), 9. Габриел Жезус (86′ Винисиус), 7. Ричарлисон (64′ Габриел Барбоса), 10. Неймар

Венецуела: 12. Гратерол, 27. Кумана, 14. Маго, 28. Мартинес, 8. Ла Мантиа, 21. Александер Гонсалес (92′ Роналд Ернандес), 23. Кристиан Касерес (84′ Едсон Кастийо), 24. Мансано (77′ Селис), 5. Морено, 13. Мартинес, 9. Аристегуета (77′ Серхио Кордова)