“Бразилският” Спартак (Плевен) се изстреля на върха
Тимът на Красимир Бислимов изпревари Локомотив (Горна Оряховица) след победа във Враца

Подсиленият с бразилски футболисти Спартак (Плевен) оглави класирането в Северозападната Трета лига след комфортна победа с 2:0 при гостуването на втория тим на Ботев (Враца) в среща от 10-ия кръг.

Съставът, предвождан от дуета Красимир Бислимов – Петър Ванков, все още не познава вкуса на поражението през този сезон, а след днешния успех набра 25 точки от 9 изиграни мача.

На второ място остана Локомотив (Горна Оряховица), който е със същия актив, но от 10 срещи. Днес “железничарите” стигнаха само до равенство – 2:2, при домакинството на Вихър (Славяново).

Победата на Спартак над младата врачанска формация беше напълно заслужен. В герой за гостите се превърна Преслав Антонов, който увенча силната си игра с две попадения.

Малко след като уцели гредата, голмайсторът корогира мерника си и на практика унищожи интригата.

В 19-ата минута Антонов откри резултата след асистенция на Иво Иванов, а съвсем скоро след това дублира преднината, като този път асистенцията принадлежеше на бразилеца Том.

Само преди няколко дни Спартак се подсили и с още един бразилец в лицето на Клаубер Сантана.

Неприятната новина за треньорския щаб на плевенчани е, че Том получи контузия и още през първото полувреме трябваше да бъде заменен.

В следващия кръг Спартак приема регионалния си съперник Левски (Левски), а Локомотив гостува на съименика си от Мездра.