Добави коментар
Бесарабски българин спечели титлата при 57-килограмовите

Държавния личен-отборен шампионат по свободна борба за юноши, както и надреварата при девойката, състояли се в Бургас, преминаха при доминация на домакините.

Клубовете от черноморския град – „Черноморец – свободна борба“ и „Бургас“ заеха първите места в двете дивизии след интригуващи двубои в зала „Бойчо Брънзов“.

В напрегнат и резултатен финал при 57-килограмовите бесарабският българин Демян Люцканов (“Руен”) надигра представителя на домакините Мариян Димитров с 16:14 и направи сериозна заявка за пробив у нас.

Талантливият борец се е състезавал за Молдова, но сега е изпълнен с амбиция да се докаже на тепиха в България. Люцканов е роден в Тараклия, откъдето е и световният и европейски шампион Николай Паслар.

В друг зрещлищен финален дуел Рухан Расим (“Крепост”, Стремци) стана шампион и в по-горната за него категория до 65 кг. В решаващия сблъсък бронзовият медалист от европейското за кадети победи титуляра Иван Стоянов (“Берое”, Стара Загора) със 7:4.

Ето и всички призьори при юношите:

Категория до 53 кг
1. Сали Сашев („Дан Колов“ Севлиево)
2. Апостол Денишев („Беласица“ Петрич)
3. Димитър Петров („Спартак“ Варна)
3 Ерджан Неджибов („Лютфи Ахмедов“ Разград)

Категория до  57 кг
1. Демян Люцканов („Руен“ Руен)
2. Мариян Димитров („Бургас“ Бургас)
3. Симар Лютфи („Лудогорец-Паисиево“ Паисиево)
3. Ивайло Тисов („Атлетик“ Пловдив)

Категория до 61 кг
1. Сергей Бонев („Армеец-ЦСКА“ София)
2. Виктор Тисов („Атлетик“ Пловдив)
3. Владислав Димитров („Етър-Виктори-2011“ Велико Търново)
3. Исмаил Помаков („Левски“ София)

Категория до 65 кг
1. Рухан Расим („Крепост“ Стремци)
2. Иван Стоянов („Берое“ Стара Загора)
3. Ерхан Адем („Черноморец-св.борба“ Бургас)
3. Стилиян Илиев („Димтровград“ Димитровград)

Категория до 70 кг
1. Айкан Сеид („Локомотив“ Пловдив)
2. Станислав Атанасов (СК Борба и самбо Ямбол)
3. Вилислав Малинов („Левски“ София)
3. Денислав Глинджурски („Левски“ София)

Категория до 74 кг
1. Христо Ташев („Черноморец-св.борба“ Бургас)
2. Алпай Ферад („Буря“ Караманци)
3. Петър Петков („Локомотив“ Г.Оряховица)
3. Георги Стойчев („Димитровград“ Димитровград)

Категория до 79 кг
1. Петър Михов („Черноморец-св.борба“ Бургас)
2. Светослав Делев („НСА-Васил Левски“ София)
3. Мустафа Мустафа („Черноморец-св.борба“ Бургас)
3. Николай Бинков („Странджа-2001“ Средец)

Категория до 86 кг
1. Емануил Минчев („Армеец-ЦСКА“ София)
2. Серхат Ферадов („Олимпиец“ Търговище)
3. Валентин Симеонов („Казанлък“ Казанлък)
3. Илиян Паслар („НСА-Васил Левски“ София)

Категория до 92 кг
1. Адил Мехмедали („Ангел войвода-Хасково“ Хасково)
2. Сурай Руфат („Юнак-Локомотив“ Русе)
3. Георги Петров („Берое“ Стара Загора)
3. Кольо Димитров (АСК „Сливен“ Сливен)

Категория до 97 кг

1. Магриот Маринов („НСА-Васил Левски“ София)
2. Иван Марчоков („Армеец-ЦСКА“ София)
3. Йовчо Георгиев („Добруджански юнак“ Добрич)
3. Местан Халил („Лютфи Ахмедов“ Разград)

Категория до 125 кг
1. Стоян Йорданов („Черноморец-св.борба“ Бургас)

2. Кристиян Димитров („Добруджански юнак“ Добрич)

3. Матей Стоянов („Добруджански юнак“ Добрич)

3. Васко Ганин („НСА-Васил Левски“ София)

ОТБОРНО КЛАСИРАНЕ:

1.“Черноморец-св.борба“, Бс 129 т.
2. „НСА-Васил Левски“, Сф 115 т.

3. „Армеец-ЦСКА“, Сф 100 т.

Най-техничен състезател – Петър Михов (СК Борба „Черноморец-св.борба“, Бургас)
Най-резултатен състезател – Айкан Сеид (СК Борба „Локомотив“, Пловдив)

Бургаските юноши и девойки над всички в държавния шампионат 2

Срещите при девойките също предложиха много емоции. Призът за най-технична състезателка спечели шампионката при 55-килограмовите Фатме Шабан (СК Борба „Лютфи Ахмедов“, Разград), а за най-резултатна състезателка беше обявена първата в категория до 59 килограма Християна Димитрова (СК Борба „Бургас“, Бургас).

Организаторите връчиха и още една награда – за най-атрактивна състезателка. Той отиде при Ванеса Калоянова (СК Борба „Странджа-2011“, Средец), която грабна златото при 76-килограмовите.

Ето и всички призьори при младите дами:

Категория до 50 кг
1. Айлен Ахмедова („Олимпиец“ Търговище)
2. Ралица Димитрова („Атлетик“ Пловдив)
3. Аделина Момъкова („Локомотив“ Г.Оряховица)

Категория до 53 кг
1. Петя Либчева („Черноморец-св.борба“ Бургас)
2. Веселка Веселинова („Ловеч“ Ловеч)
3. Йоана Дачева („Казанлък“ Казанлък)
3. Петя Стоянова (АСК „Сливен“ Сливен)

Категория до 55 кг
1. Фатме Шабан („Лютфи Ахмедов“ Разград)
2. Назифе Таир („Станка Златева“ Сливен)
3. Теодора Станкова („Бургас“ Бургас)

Категория до 57 кг
1. Ирена Бинкова („Странджа-2011“ Средец)
2. Атанаска Петрова („Черноморец-св.борба“ Бургас)
3. Жана Новакова („Васил и Георги Илиеви“ Кюстендил)

Категория до 59 кг
1. Християна Димитрова („Бургас“ Бургас)
2. Ралица Барутчийска („Васил и Георги Илиеви“ Кюстендил)
3. Александрина Петрова („Васил и Георги Илиеви“ Кюстендил)

Категория до 62 кг
1. Виктория Иванова („Левски“ София)
2. Деница Илиева („Бургас“ Бургас)
3. Ренай Ангелова („Класик“ Белене)

Категория до 65 кг
1. Цветелина Дамянова („Атлетик“ Пловдив)
2. Цветина-Зита Стоичкова („НСА-Васил Левски“ София)
3. Симона Борисова („Васил и Георги Илиеви“ Кюстендил)

Категория до 68 кг
1. Мелис Карслъ („Атлетик“ Пловдив)
2. Ивета Бойнова („Черноморец-св.борба“ Бургас)
3. Павлина Вълкова („Бургас“ Бургас)

Категория до 72 кг
1. Теодора Рачева („Бургас“ Бургас)
2. Кристияна Кръстева („Бургас“ Бургас)

Категория до 76 кг
1. Ванеса Калоянова („Странджа-2011“ Средец)
2. Моника Ангелова („Васил и Георги Илиеви“ Кюстендил)
3. Бурчак Арслан („НСА-Васил Левски“ София)

Най-технична състезателка – Фатме Шабан, кат. 55 кг, СК Борба „Лютфи Ахмедов“, Разград
Най-резултатна състезателка – Християна Димитрова, кат. 59 кг, СК Борба „Бургас“, Бургас
Най-атрактивна състезателка – Ванеса Калоянова, кат. 76 кг, СК Борба „Странджа-2011“, Средец

Отборно класиране
1 „Бургас“, Бургас 178 т.
2 „Атлетик“, Пловдив 106 т.
3 „Васил и Георги Илиеви“, Кн 105 т.

Утре започва надпреварата в класическия стил. Стартът е от 10.00 часа в зала „Бойчо Брънзов“.

Снимки: Костадин Андонов; БФ Борба

Добави коментар
Гласувай: